Roślinne zamienniki ryb w gastronomi – Lekcja w Gastronomiku

Nie zwalniamy tempa, dlatego kolejna lekcja dla Zespołu Szkół Gastronomiczno-hotelarskich w Bydgoszczy już za nami! Tym razem spotkaliśmy się z uczniami na żywo – a tematem przewodnim były roślinne zamienniki ryb – czyli Fish from the Field, o którym opowiadał nasz niezastąpiony Jarosław Klich – naczelny kucharz FRoSTY. ? 

Uczniowie dowiedzieli się o możliwościach i ułatwieniach, jakie daje wykorzystanie gotowych produktów mrożonych (o doskonałym składzie!) w pracy kucharza. Mówiliśmy o takich surowcach jak owoc chlebowca różnolistnego, mąka konopna czy olej lniany, które wykorzystujemy w linii Fish from the Field.

Co ważniejsze – zaproponowaliśmy propozycję podania, czyli kanapkę z Roślinnym burgerem rybnym oraz tortillę z Roślinną rybą panierowaną. Uczniowie mogli wziąć aktywny udział w lekcji, pomagać w przygotowaniach i oczywiście zadawać mnóstwo pytań. To, co mogli z pewnością zaobserwować jest szybkość przygotowania produktów mrożonych.

Nie zabrakło pytania „Po co w ogóle roślinne produkty w gastronomii?” – tu z pomocą przyszło nam Roślinniejemy, które opowiedziało o wegetariańskich i wegańskich trendach w branży HoReCa.

Teraz młodzi gastronomicy sami zmierzą się w konkursie, w którym głównym składnikiem mają być produkty Fish from the Field właśnie. Z niecierpliwością czekamy na prace konkursowe i nowatorskie pomysły!