Wokół jackfruita – czyli o owocu chlebowca

Jackfruit – inaczej owoc chlebowca – to popularny substytut mięsa wśród wegetarian i wegan. Dlatego nie jest to nic dziwnego, że stał się podstawą najnowszych innowacji firmy FRoSTA Foodservice. Mówimy tu o produktach Fish from the Field, które są świetną alternatywą dla prawdziwej ryby. To wystarczający powód, aby przyjrzeć się tym owocom bliżej.

Owoc jackfruita jest największym owocem drzewiastym na świecie. Miąższ dojrzałego jackfruita jest złocistożółty, natomiast niedojrzały ma barwę białą lub jasnożółtą. Oba rodzaje są jednak pyszne, ponieważ można się nim delektować zarówno w postaci dojrzałej, jak i niedojrzałej! Drzewo (Artocarpus heterophyllus) pochodzi z południowych Indii, ale obecnie jest uprawiane w prawie wszystkich tropikalnych regionach świata. Główne kraje uprawy, oprócz Indii, to Bangladesz, Tajlandia, Indonezja, Sri Lanka i Nepal.

Poddawane obróbce termicznej, a także odpowiednio przyprawione w smaku oraz teksturze przypomina mięso, dlatego sprawdza się w produktach będących alternatywą dla wegan i wegetarian. W naszej ofercie znajdziecie trzy produkty:

Mieliście okazję już spróbować? A może macie prodykty Fish from the Field w swojej ofercie?